Harfiyat
İnşaat hafriyatı konusunda uzman ekibimiz inşa edilecek alanı teknik olarak keşfeder. Yüzme havuzunu doğru şekilde inşa edebilmek için yüzme havuzunun yeri, yönü, rüzgar ve evin yeri göz önünde bulundurulmalıdır. Bahçenin ve müşterilerin beğenisine göre tasarım. İş akışına göre; gerekli kesicinin, ekskavatörün vb. Boyutu kalıp ve montaj işine müdahale etmez. Kazmak için araçları kullanın. Yüzme havuzunu kazarken ve kalıplarken, su tutma bandı yüzme havuzunun drenaj ve alt tesisleri ile birlikte kullanılmalıdır.
Kalıp Çalışması
Kazı, tıkanma, drenaj ve büyümenin meydana geldiği alanlarda kalıp çalışmaları yapılır. Müşteri, yüzme havuzu, makine dairesi, balans tankı, savak kanalı ve su deposu vb. Alanın süreci gerekli ana ve sarf malzemeleri ile başlar. Kalıplama için su kalıplama bandı kullanılmalıdır. Kalıp imalat sürecinde bodrum sistemi, havuz tahliye sistemi, denge tankı emme sistemi, menholün yeri belirlenir, havuz süpürge hattı borusu çekilir, taşma kanalının iç borusu denge tankına taşınır, ışık kutusu ve abajur yerleştirilir.
Betonerme
Projeye göre, yüzme havuzundaki perdelerin büyüklüğünün, pompanın su sızdırmazlığını, işlenebilirliğini ve donma-çözülme direncini arttırmak için gerekli kalınlıkta belirlenmesi gereklidir. Tip C-30 hazır beton, aletlerle dökülerek hazırlanabilen, hızlı priz alan yüksek dayanımlı bir beton türüdür. Soğuk derzleri önlemek için temel betonu ve perde duvar betonunun birleşim noktasında genişletilmiş su tutma bölgesi uygulanır.
İzolasyon
Müşteri gereksinimlerine göre, alçı harcı öncesi projede kristalimsi yalıtım malzemeleri kullanılmıştır. Alçı tesviye. TS EN 14891'e göre, yüzme havuzu, savak kanalı, denge tankı ve iç yüzeyi temizledikten sonra, tüm zemin üzerine iki bileşenli elastik, yüksek mukavemetli, kimyasal olarak dayanıklı 2 mm kaplama uygularken 0,92 kaplama kullanmak en iyisidir mm çatlak yalıtım malzemesi. Su geçirmez malzeme zemine ağ ile uygulanır.
Filtrasyon Sistemi
Filtrasyon sistemi tankın boyutuna göre TSE standartlarına göre yapılır. Yüzme havuzu ekipmanı, bir pompa sistemi ve yüzme havuzunda su sirkülasyonu sağlamak için bir kum filtre sistemi içerir. Filtrasyon sistemi, suda çözünmeyen maddeleri sirkülasyon işlemi sırasında filtreye yapıştırarak havuzun temiz kalmasını, suyun berraklığını ve yüzme standartlarını karşılamasını sağlamak için arıtılmış suyu havuza geri gönderir.
Kaplama Sistemi
Porselen, cam mozaik, traverten mermer, seramik ve özel olarak tasarlanmış kaplamalar (yüzme havuzu kaplamaları) gibi birçok seçenek vardır.Yüzme havuzunun yanında düzenlenmiş özel bölümlere sahip porselen ürünler kulp olarak sınıflandırılmıştır. Bu malzeme mükemmel kimyasal, fiziksel ve mekanik özelliklere sahip özel üretim ve pişirme özelliklerine sahiptir. İlk olarak, kulplar ve kaymayı önleyici pedler, havuzun ilgili kısımlarına istenen biçimde birer birer yerleştirilmeli veistenen eğim elde edilene kadar ayarlanmalıdır. Bu eğim tüm havuz boyunca eşit olmalı ve bu bir numara ile sağlanmalıdır. Bu denetimler uzmanların huzurunda yapılmalıdır. Yüzme havuzuna giren sapın düzgünlüğünü korurken, kaymaz ve sap arasında 5 mm'lik bir bağlantı sağlamak için ürün yapıştırılmalıdır. Yapıştırıcı tamamen kuruduktan sonra, malzemeler arasındaki dikişler tamamen boşaltılır ve esnek veya epoksi esaslı dikiş dolgu malzemeleri ile doldurulur. Su, hava ve diğer çevresel faktörlerden etkilenmemek için normal derz dolgu malzemelerini kullanmayın. Uygulama sonrası hızlı ve dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Temizleme işlemi dikkatli olmazsa veya temizlik zamanında yapılmazsa, malzeme üzerindeki kalıntılar temizlenemez.

PVC film düz, temiz bir yüzey üzerinde açılarak ve sonra kaynak yapılacak parçaların kesilmesiyle hazırlanır. Taşma tankındaki kaplama işlemi taşma kanalından başlar. Taşma kanalının her iki tarafı PVC kaplı braketlerle kaplandığından, astar bir kanal haline gelir, Bu düz yüzme havuzunda çok kolaydır. Amorf tankta, düz şerit taşma tankının iç köşesine sokulmalı veya astar plakası perçinlenmelidir. PVC membran kaplama işlemi tamamlandıktan sonra, havuza yaklaşık 20 cm derinlikte su enjekte edilir. Film ayrıldı ve flanş takıldı. Gerekirse, kaymaz film yapışkan veya sıcak hava kaynak sistemi ile mevcut düz PVC film üzerine yerleştirilebilir ve merdivenlere ve diğer pürüzsüz yüzeylere yerleştirilebilir.
Şelale
Doctor Pool, tecrübeli ve konusunda uzman ustalarıyla müşterinin isteklerine sadık kalarak, geometrik şekil, su, ışık oyunları ve modern aydınlatma sistemlerine göre projelendirilip imalatına başlar. Her proje öncesinde olduğu gibi gerekli tüm etüdleri tamamlar, sıfır hata felsefesi ile yola çıkar.

Şelaleler, suyun serbest olarak, peyzaj bitkileriyle, kayalardan, yada farklı yüksekliklerden su akışının sağlanmasıdır. Betonarme olarak doğal taşlardan imal edilmektedir. Kum, çimento ile uygulanır, izolasyon malzemesi kullanılır.

Doctor Pool'un havuz yapımındaki deneyimini, gölet havuzu ve şelale imalatına artı deneyim ekleyerek son derece görsel güzelliği olan ve yaşam alanlarına eşsiz bir güzellikte dokunuş sağlayan gölet havuzlarının tasarımlarını yapmaktadır. Bu doğrultuda firmamızın gölet havuzu yapımı konusuna profesyonel bir hizmeti sunmak konusunda iddialı olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Firmamız müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışan bir firmadır. Bu durumun doğal sonucu olarak gölet ve şelale proje yapımı konusunda referans ve networkler ile her geçen gün proje sayımızı genişletmekteyiz.
Süs Havuzu
Günümüzde çok tercih edilen süs havuzları, gerek işletmeler gerek ise villalar yada çiftlikler tarafından önemsenmektedir. Müşterimizin istek ve hayalleri doğrultusunda, tasarım, malzeme sunumu ile çalışmalara başlanılmaktadır.

Süs havuzlarının görselliğini arttırmak için, süs havuzu fiskiyeleri,su oyunları ve aydınlatmaları ile kombin yapılmaktadır. Betonarme olarak, doğal taş,porselen, cam mozaik, seramik iç kaplama malzemesi kullanılarak imal edilmektedir. İzolasyon, yapıştırıcı ve derz dolgu malzemesi kullanılır. Alanın müsaitlik durumuna bağlı olarak filtrasyon sistemi odası yerleşimi yapılmaktadır.
Aqua Park
Doctor Pool, Aqua Park yapılacak arazinin, konum ve gerekli etüd çalışmasını detaylandırıp tamamladıktan sonra. Son kullanıcısını (Aqua Park müşterisi) göz önünde bulundurarak, Aqua Parkın tercih sebebi olması için, farklı çalışmalar yapmaktadır.

Aqua Park havuzları eğlence amaçlı, su animasyonları, kaydırak modelleriyle suyu birleştirerek farklı zevklerde tasarımlar yapılmaktadır. Aynı zamanda çocuklara özel, havuzları daha eğlenceli kılacak hayvan figürleri tasarlayarak küçük Aqua Parklar yapar. Son zamanlarda ticari amaçlı iyi bir işletme örtneği olan Aqua Parklar, Doctor Pool imzası ile ekonomiye katkı sağlar.
Havuz Bakım
Yüzme havuzu, özellikle yaz aylarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Hepimizin bildiği gibi, bugün birçok farklı yaşam alanında yüzme havuzları kullanılmaktadır. Birçok misafirin aynı anda konaklayabileceği yüzme havuzu tesislerinden bahçede veya özel villaların önünde bulunan yüzme havuzlarına kadar çeşitli yüzme havuzları olabilir. Bu nedenle, havuz bakımı sorunu çok önemli bir konu gibi görünmektedir.

Yüzme havuzunun sıhhi şartlara uygun olması insan sağlığı için çok önemlidir. Çünkü hepimizin bildiği gibi, zamanla, düzenli olarak muhafaza edilmeyen havuzlar, insan sağlığına zararlı birçok bakteri oluşumunun temelini oluşturur. Şu anda profesyonellerin havuz bakımı yapması ve havuzu düzenli olarak kontrol etmesi önemlidir.
Teknik Temizlik Malzemeleri
Hepimizin bildiği gibi, yüzme havuzu bakımı için farklı temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. Havuz bakımında, havuzun temizlenmesi göz ardı edilemeyecek bir sorundur. Özellikle, Klor, PH düşürücü, Yosun giderici, Sıvı Topaklayıcısı düzenli olarak bakım yapılmalıdır.

Havuz bakımında yapılacak ilk işlem; havuzdaki suyun pH'ının ideal olup olmadığını belirlemektir. Yüzme havuzu bakımı yapılırken, yüzme havuzu suyunda bulunan klor içeriği de belirlenmelidir. Temel olarak, havuz bakımı doğrudan havuz temizliği ve havuz suyu dezenfeksiyonu ile ilgilidir. Çünkü yüzme havuzundaki su dezenfekte edilmezse, göz enfeksiyonları, kulak hastalıkları veya mantar ve cilt hastalıkları gelişebilir. Tüm bunlara ek olarak, havuzun düzenli bakımı şarttır. Şu anda, yüzme havuzu için her gün, her hafta, her ay bir bakım süresi vardır. Buna ek olarak, iki farklı dönemde (yani 6 ay ve yıllık bakım) havuz tartışmak mümkündür.

Sauna & Spa

Saunaların Özelliği

Aşırı ısınma, vücutta metabolik prosesleri uyarı, virüs ve bakteri gelişimini yavaşlatır; bu yolla tüm hayati organların aktivitesi artar, vücudun iyileştirme kuvvetleri desteklenmiş olur ve terlemenin kışkırtılmasıyla cildin bertaraf edici ve toksin maddeleri temizleyici kapasitesi büyük ölçüde yükselir. Tavsiye edilen sauna sıcaklığı 80-90 C'dir, iki veya üç defa 15 dakikalık seanslar yapılmalıdır.İçi su dolu sauna kovasına 2-3 damla sauna esansı kullanılmalıdır. Kepçe ile ısıtıcının üstündeki taşlara su attığınızda oluşan buhar ile sauna esansının kokusu sauna odasını kaplar ve ferahlık sağlar. Sauna uygulamalarında kullanılacak ahşap alternatifleri ;

- Hemlock (Kanada)
- Abachi Wood (Afrika)
- Fin Çamı (Finlandiya)
- Fin Ladini (Finlandiya)
- Akdeniz Çamı (Yerli)
Sauna Tarihi

Saunanın genellikle Finler tarafından icat edildiği düşünülür. Ancak Finler bu konuda her şeyi kendilerine mâl etmek istemez, sadece hak ettikleri kadarını sahiplenirler. Saunayı ilk kez kimin yaptığından ziyade, bugünkü kültür hayatının yüksek standartlarına kimin getirdiği daha önemlidir. Sauna Finlandiya’da yeniden hayat bulup geliştirilmiştir, çünkü Fin halkı orman ve tabiatla iç içe yaşar ve saunayı günlük hayatlarında kullanmaktan asla vazgeçemezler. Bu tutum kısmen bir gelenek olmaktan başka, Finlerin insan bedenini sağlıklı kılmak için tarihsel olarak benimsedikleri bir tavırdır. Bu nedenle Finler günümüzde bile sauna kültürünün ve sauna keyfinin muhafızlarıdır.

Buhar Odası

Su geçirmezlik fonksiyonu sağlamak için flexi (izolasyon) ile birlikte kullanılır. Maksimum sıcaklık 45 ° C'dir. Nem içeriği %100'e yakındır. Vücut ısısı yükseldikçe, vücudun doğal reaksiyonu terlemektir, bu nedenle terlemek için ter üzerinde buharlaşır. Buhar odası tedavisinden sonra kas ağrıları ve ağrıları hafifletilir ve cilt derinlemesine temizlenir.

Tuz Odası

Yaşam ve çalışma ortamımızdaki floresan lambalar, bilgisayarlar ve klimalar havadaki pozitif iyonları arttıracaktır. Yüksek katyon seviyelerine sahip ortamlarda insanlar daha stresli ve yorgun hale gelir. Benzer şekilde, böyle bir ortam birçok solunum yolu hastalığına (astım, saman nezlesi, vb.) Neden olabilir. Ayrıca, dünyadaki en huzurlu ve dinlendirici yer, negatif iyon yoğunluğunun yüksek olduğu ortamdır. Okyanusun kenarında, orman yağmurdan sonra doğal ortamdır. Böyle bir ortamda insanlar dinlenir ve yenilenir. Bilimsel araştırmaya göre, çevre negatif iyonlar içeriyor. Saman nezlesi, astım, mevsimsel depresyon, yorgunluk ve baş ağrısı semptomlarını azaltır.

Bitki Duvarlar

Türkiye’de uygulamasına sık rastlanmayan bitki duvar sistemleri negatif iyon etkisinin en yeni konseptlerindendir. JUNO kalitesiyle hayat bulan sistemlerimiz alternatif bir negatif iyon uygulamasıdır. Özel yetiştirilip yurt dışından ithal edilen bitkiler farklı alanlara uygulanarak üzerinden tuzlu su yağdırılmaktadır. Tuzun bilinen negatif iyon etkisi özel bitkilerle birleşerek hem görsel hem de işlevsel olarak yepyeni bir tasarım oluşturmaktadır. Bu bitkileri ister karşılıklı duvarlara yerleştirerek bir yağmur koridoru oluşturur ister dış cephenizde ya da yürüyüş yollarınızda kullanır isterseniz de bina içinde kolonlara uygulayarak farklı tasarımlar oluşturulabilir. Bu yapıları birçok alternatifle çeşitlendirmek mümkündür.
Tuz Odaları

Binlerce yıldır kullanılan doğal antiseptik olan tuz juno farkı ile profesyonel ellerde yaşam buluyor. Tarih boyunca saf, rafine edilmemiş kaya tuzunun akciğer derinliklerinde antibakteriyel ve antimikrobiyal faydaları olduğu kabul edilmiştir. Son yıllarda tüm solunum hastaları ve doğal astım tedavisi için dünyadaki tuz mağaralarına yapılan ziyaretler doğal tuz havasının inanılmaz iyileştirici özelliklerinden dolayı artış göstermektedir. Çoğu ülkede kullanılan bir metot olan tuz terapisinin ülkemizdeki örneklerinin ilerleyen yıllarda daha da artması beklenmektedir. Haloterapi olarak da nitelendirilen terapi özellikle egzamadan alerjiye oradan da astım arasında değişen solunum ve cilt sorunları çeken kişiler için tasarlanmıştır. Klinik testlerde tuz terapisinin solunum ve cilt hastalıklarının çeşitli belirtileri gidermede etkili olduğu kanıtlanmıştır. Tamamen tuzla kaplı ortamda yaptırılan bu nefes egzersizleri solunum sorunu yüzünden tedavi olan hastaların iyileşme süreçlerini gözle görülebilir oranda hızlandırırken diğer yandan da tuzun anti-depresan özelliği çağın hastalığı depresyonun tedavisine de yardımcı olmaktadır. Siz de bu ve bunun gibi sorunlardan muzdaripseniz tuz terapisini deneyebilirsiniz. Kuru tuz aerosol terapisi mevcut ilaçlar ve tedaviler ile birlikte güvenle kullanılabilir ve size daha önce hiç yaşamadığınız bir rahatlama sağlar.

© 2021 Doctor Pool. Tüm Hakları Saklıdır..