Yüzme Havuzu
Doctor Pool, yüzme havuzu projeniz profesyoneller tarafından kullanılmaya hazırdır. Hafriyat çalışmalarından su dolumuda kadar, deneyimli mühendisler ile kendi bünyemizde havuz yapımı ve montajı ile ilgili proje, tasarım ve mühendislik faaliyetlerine devam edeceğiz.

İthal ve yerli ekipman ve kaliteli işçilik sayesinde müşterilerimize kısa sürede ekonomik olarak sistem sunuyoruz. Ekibimiz satış sonrası hizmetteki başarısını sürdürerek ve çeşitli sorunları en kısa sürede çözme prensibiyle hareket eder.

Doctor Pool, yüzme havuzu inşaatının tüm aşamalarından sorumlu olup, faydalı, kaliteli ve uzun ömürlü yüzme havuzları tasarlamaktadır. Yüzme havuzlarının yapımında kullanılan en son teknolojiyi kullanan firmamız, yüzme havuzu üretim ekipmanlarını sürekli güncelliyor. Bu nedenle Doctor Pool, su yalıtımı da dahil olmak üzere tüm yüzme havuzu inşaat aşamalarında kusursuz uygulamalar gerçekleştirmiş ve su yalıtımında iki bileşenli su yalıtımı benimsemiştir. Buna ek olarak, yüzme havuzu yapımında kullanılan yapıştırıcı ve derzlerin teknik özellikleri, seramiklerin dayanıklılığı ve yüzme havuzlarının tamamen su yalıtımı için önemlidir.
Şelale
Doctor Pool, tecrübeli ve konusunda uzman ustalarıyla müşterinin isteklerine sadık kalarak, geometrik şekil, su, ışık oyunları ve modern aydınlatma sistemlerine göre projelendirilip imalatına başlar. Her proje öncesinde olduğu gibi gerekli tüm etüdleri tamamlar, sıfır hata felsefesi ile yola çıkar.

Şelaleler, suyun serbest olarak, peyzaj bitkileriyle, kayalardan, yada farklı yüksekliklerden su akışının sağlanmasıdır. Betonarme olarak doğal taşlardan imal edilmektedir. Kum, çimento ile uygulanır, izolasyon malzemesi kullanılır.

Doctor Pool'un havuz yapımındaki deneyimini, gölet havuzu ve şelale imalatına artı deneyim ekleyerek son derece görsel güzelliği olan ve yaşam alanlarına eşsiz bir güzellikte dokunuş sağlayan gölet havuzlarının tasarımlarını yapmaktadır. Bu doğrultuda firmamızın gölet havuzu yapımı konusuna profesyonel bir hizmeti sunmak konusunda iddialı olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Firmamız müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışan bir firmadır. Bu durumun doğal sonucu olarak gölet ve şelale proje yapımı konusunda referans ve networkler ile her geçen gün proje sayımızı genişletmekteyiz.
Süs Havuzu
Günümüzde çok tercih edilen süs havuzları, gerek işletmeler gerek ise villalar yada çiftlikler tarafından önemsenmektedir. Müşterimizin istek ve hayalleri doğrultusunda, tasarım, malzeme sunumu ile çalışmalara başlanılmaktadır.

Süs havuzlarının görselliğini arttırmak için, süs havuzu fiskiyeleri,su oyunları ve aydınlatmaları ile kombin yapılmaktadır. Betonarme olarak, doğal taş,porselen, cam mozaik, seramik iç kaplama malzemesi kullanılarak imal edilmektedir. İzolasyon, yapıştırıcı ve derz dolgu malzemesi kullanılır. Alanın müsaitlik durumuna bağlı olarak filtrasyon sistemi odası yerleşimi yapılmaktadır.
Aqua Park
Doctor Pool, Aqua Park yapılacak arazinin, konum ve gerekli etüd çalışmasını detaylandırıp tamamladıktan sonra. Son kullanıcısını (Aqua Park müşterisi) göz önünde bulundurarak, Aqua Parkın tercih sebebi olması için, farklı çalışmalar yapmaktadır.

Aqua Park havuzları eğlence amaçlı, su animasyonları, kaydırak modelleriyle suyu birleştirerek farklı zevklerde tasarımlar yapılmaktadır. Aynı zamanda çocuklara özel, havuzları daha eğlenceli kılacak hayvan figürleri tasarlayarak küçük Aqua Parklar yapar. Son zamanlarda ticari amaçlı iyi bir işletme örtneği olan Aqua Parklar, Doctor Pool imzası ile ekonomiye katkı sağlar.
Fiberglass Havuz Nedir ?
Havuz inşaatı konusu ve havuz maliyeti her zaman bir merak konusu olmuştur ve internette bu konuda zaman zaman araştırma yapmışızdır. Havuz konusunda çok fazla alternatif bulunmaktadır. Bunlar arasında prefabrik havuz, liner havuz, plastik havuz, beton havuz ve polyester havuz yada diğer adıyla fiberglass havuz çeşitleri bulunmaktadır.Yüzme havuzu fiyatları ya da yüzme havuzu maliyeti konusunda inceleme yaparken odak noktamız sadece tek bir nokta üzerinde olmamalı. Fiberglass havuz Avrupa’ da ve Amerika Birleşik Devletlerin'de uzun yıllardır kullanılan bir üründür. Ürünün temel birleşimi polyester, cam elyaf ve jelkot malzemelerinin birleşiminden meydana gelmektedir.

Havuz modelleri ya da Fiberglass havuz monoblok tek parça ürün halinde fabrikada üretilip kısa bir süre içerisinde sahada montajı gerçekleştirilerek müşterimizin kullanımına sunulmaktadır.
Yüzme havuzu yapımı konusunda kulladığımız polyester malzeme her türlü doğa koşullarına karşı yüksek dayanımlı ve uzun ömürlü bir malzemedir.
Beton havuzlarda oluşan çeşitli aksaklıkları minimize eden bu üretim tekniği aşağıda açıklanan çeşitli aşamalar neticesinde müşterimizin kullanımına sunulmaktadır.
Fiberglass Havuzlarda ölçülendirme nasıl yapılır?
Fiberglass havuzlar hazır kalıp üzerine ctp ( cam elyaf takviyeli polyester ) işleminin uygulanması ile imal edilen havuzlardır. Burada ürünün oluşturulabilmesi için kalıp modellemesi çok önemli bir işlemdir. Fiberglass havuzların sahada üretilme imkanı olmadığı için ürünlerin fabrikada üretilmesi gerekmektedir. Bu noktada ürünün fabrikadan kurulacağı sahaya nakliyesi sırasında ölçülendirmeye dikkat edilmesi gerekmektedir.

Karayolları taşıma genelgesi gereğince fiberglass havuzlar genişlik olarak maximum 4 metre, uzunluk olarak da en fazla 15 metre uzunluğa kadar üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Verilen bu sınırlamalara bağlı kalmak koşulu ile sizlerin istediği doğrultusunda mevcut modellerimizden ya da müşterilerimizin istekleri doğrultusunda modelle ve üretim çalışmalarımız mevcuttur
Neden Fiberglass havuz yaptırmalıyım?
Fiberglass havuzlar diğer havuz çeşitlerine göre çok daha dayanıklıdır ve üst seviye sızdırmama özelliğine sahiptirler. Bunun yanında fiberglass havuzların kurulum süresi çok daha kısa ve yıllık bakım maliyetleri çok daha düşüktür.
Fiberglass havuzların avantajları nelerdir?
Yüksek mukavemet özelliği
Üst düzey sızdırmamazlık
Yıllık tekrarlanması gereken kimyasal bakım masraflarının düşük olması
Kullanılan hammaddeler sayesinde yosun tutmaması
Yüzey dokusunun parlak ve pürüzsüz olması sayesinde cildi tahriş etmemesi ve temas durumunda yaralanmaya neden olmaması.
Deprem ve yer oturması gibi doğa olayları karşısında esneklik özelliği sayesinde hiçbir hasar görmeden veya minimum zararla bu durumu atlatması.
Portatif bir ürün olması sebebiyle resmi izinlere gerek duymaması.
Her hangi bir delici veya kesici alet ile kasten vurulmadığı sürece delik yada çatlak oluşmaması.
Her hangi bir nedenle olası bir çatlak durumunda kolay tamir edilebilmesi ve maddi zararı minimum seviyede tutması.

© 2021 Doctor Pool. Tüm Hakları Saklıdır..