Harfiyat
İnşaat hafriyatı konusunda uzman ekibimiz inşa edilecek alanı teknik olarak keşfeder. Yüzme havuzunu doğru şekilde inşa edebilmek için yüzme havuzunun yeri, yönü, rüzgar ve evin yeri göz önünde bulundurulmalıdır. Bahçenin ve müşterilerin beğenisine göre tasarım. İş akışına göre; gerekli kesicinin, ekskavatörün vb. Boyutu kalıp ve montaj işine müdahale etmez. Kazmak için araçları kullanın. Yüzme havuzunu kazarken ve kalıplarken, su tutma bandı yüzme havuzunun drenaj ve alt tesisleri ile birlikte kullanılmalıdır.
Kalıp Çalışması
Kazı, tıkanma, drenaj ve büyümenin meydana geldiği alanlarda kalıp çalışmaları yapılır. Müşteri, yüzme havuzu, makine dairesi, balans tankı, savak kanalı ve su deposu vb. Alanın süreci gerekli ana ve sarf malzemeleri ile başlar. Kalıplama için su kalıplama bandı kullanılmalıdır. Kalıp imalat sürecinde bodrum sistemi, havuz tahliye sistemi, denge tankı emme sistemi, menholün yeri belirlenir, havuz süpürge hattı borusu çekilir, taşma kanalının iç borusu denge tankına taşınır, ışık kutusu ve abajur yerleştirilir.
Betonerme
Projeye göre, yüzme havuzundaki perdelerin büyüklüğünün, pompanın su sızdırmazlığını, işlenebilirliğini ve donma-çözülme direncini arttırmak için gerekli kalınlıkta belirlenmesi gereklidir. Tip C-30 hazır beton, aletlerle dökülerek hazırlanabilen, hızlı priz alan yüksek dayanımlı bir beton türüdür. Soğuk derzleri önlemek için temel betonu ve perde duvar betonunun birleşim noktasında genişletilmiş su tutma bölgesi uygulanır.
İzolasyon
Müşteri gereksinimlerine göre, alçı harcı öncesi projede kristalimsi yalıtım malzemeleri kullanılmıştır. Alçı tesviye. TS EN 14891'e göre, yüzme havuzu, savak kanalı, denge tankı ve iç yüzeyi temizledikten sonra, tüm zemin üzerine iki bileşenli elastik, yüksek mukavemetli, kimyasal olarak dayanıklı 2 mm kaplama uygularken 0,92 kaplama kullanmak en iyisidir mm çatlak yalıtım malzemesi. Su geçirmez malzeme zemine ağ ile uygulanır.
Filtrasyon Sistemi
Filtrasyon sistemi tankın boyutuna göre TSE standartlarına göre yapılır. Yüzme havuzu ekipmanı, bir pompa sistemi ve yüzme havuzunda su sirkülasyonu sağlamak için bir kum filtre sistemi içerir. Filtrasyon sistemi, suda çözünmeyen maddeleri sirkülasyon işlemi sırasında filtreye yapıştırarak havuzun temiz kalmasını, suyun berraklığını ve yüzme standartlarını karşılamasını sağlamak için arıtılmış suyu havuza geri gönderir.
Kaplama Sistemi
Porselen, cam mozaik, traverten mermer, seramik ve özel olarak tasarlanmış kaplamalar (yüzme havuzu kaplamaları) gibi birçok seçenek vardır.Yüzme havuzunun yanında düzenlenmiş özel bölümlere sahip porselen ürünler kulp olarak sınıflandırılmıştır. Bu malzeme mükemmel kimyasal, fiziksel ve mekanik özelliklere sahip özel üretim ve pişirme özelliklerine sahiptir. İlk olarak, kulplar ve kaymayı önleyici pedler, havuzun ilgili kısımlarına istenen biçimde birer birer yerleştirilmeli veistenen eğim elde edilene kadar ayarlanmalıdır. Bu eğim tüm havuz boyunca eşit olmalı ve bu bir numara ile sağlanmalıdır. Bu denetimler uzmanların huzurunda yapılmalıdır. Yüzme havuzuna giren sapın düzgünlüğünü korurken, kaymaz ve sap arasında 5 mm'lik bir bağlantı sağlamak için ürün yapıştırılmalıdır. Yapıştırıcı tamamen kuruduktan sonra, malzemeler arasındaki dikişler tamamen boşaltılır ve esnek veya epoksi esaslı dikiş dolgu malzemeleri ile doldurulur. Su, hava ve diğer çevresel faktörlerden etkilenmemek için normal derz dolgu malzemelerini kullanmayın. Uygulama sonrası hızlı ve dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Temizleme işlemi dikkatli olmazsa veya temizlik zamanında yapılmazsa, malzeme üzerindeki kalıntılar temizlenemez.

PVC film düz, temiz bir yüzey üzerinde açılarak ve sonra kaynak yapılacak parçaların kesilmesiyle hazırlanır. Taşma tankındaki kaplama işlemi taşma kanalından başlar. Taşma kanalının her iki tarafı PVC kaplı braketlerle kaplandığından, astar bir kanal haline gelir, Bu düz yüzme havuzunda çok kolaydır. Amorf tankta, düz şerit taşma tankının iç köşesine sokulmalı veya astar plakası perçinlenmelidir. PVC membran kaplama işlemi tamamlandıktan sonra, havuza yaklaşık 20 cm derinlikte su enjekte edilir. Film ayrıldı ve flanş takıldı. Gerekirse, kaymaz film yapışkan veya sıcak hava kaynak sistemi ile mevcut düz PVC film üzerine yerleştirilebilir ve merdivenlere ve diğer pürüzsüz yüzeylere yerleştirilebilir.
Havuz Bakım
Yüzme havuzu, özellikle yaz aylarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Hepimizin bildiği gibi, bugün birçok farklı yaşam alanında yüzme havuzları kullanılmaktadır. Birçok misafirin aynı anda konaklayabileceği yüzme havuzu tesislerinden bahçede veya özel villaların önünde bulunan yüzme havuzlarına kadar çeşitli yüzme havuzları olabilir. Bu nedenle, havuz bakımı sorunu çok önemli bir konu gibi görünmektedir.

Yüzme havuzunun sıhhi şartlara uygun olması insan sağlığı için çok önemlidir. Çünkü hepimizin bildiği gibi, zamanla, düzenli olarak muhafaza edilmeyen havuzlar, insan sağlığına zararlı birçok bakteri oluşumunun temelini oluşturur. Şu anda profesyonellerin havuz bakımı yapması ve havuzu düzenli olarak kontrol etmesi önemlidir.
Teknik Temizlik Malzemeleri
Hepimizin bildiği gibi, yüzme havuzu bakımı için farklı temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. Havuz bakımında, havuzun temizlenmesi göz ardı edilemeyecek bir sorundur. Özellikle, Klor, PH düşürücü, Yosun giderici, Sıvı Topaklayıcısı düzenli olarak bakım yapılmalıdır.

Havuz bakımında yapılacak ilk işlem; havuzdaki suyun pH'ının ideal olup olmadığını belirlemektir. Yüzme havuzu bakımı yapılırken, yüzme havuzu suyunda bulunan klor içeriği de belirlenmelidir. Temel olarak, havuz bakımı doğrudan havuz temizliği ve havuz suyu dezenfeksiyonu ile ilgilidir. Çünkü yüzme havuzundaki su dezenfekte edilmezse, göz enfeksiyonları, kulak hastalıkları veya mantar ve cilt hastalıkları gelişebilir. Tüm bunlara ek olarak, havuzun düzenli bakımı şarttır. Şu anda, yüzme havuzu için her gün, her hafta, her ay bir bakım süresi vardır. Buna ek olarak, iki farklı dönemde (yani 6 ay ve yıllık bakım) havuz tartışmak mümkündür.

© 2021 Doctor Pool. Tüm Hakları Saklıdır..