Sauna & Spa

Saunaların Özelliği
Aşırı ısınma, vücutta metabolik prosesleri uyarı, virüs ve bakteri gelişimini yavaşlatır; bu yolla tüm hayati organların aktivitesi artar, vücudun iyileştirme kuvvetleri desteklenmiş olur ve terlemenin kışkırtılmasıyla cildin bertaraf edici ve toksin maddeleri temizleyici kapasitesi büyük ölçüde yükselir. Tavsiye edilen sauna sıcaklığı 80-90 C'dir, iki veya üç defa 15 dakikalık seanslar yapılmalıdır.İçi su dolu sauna kovasına 2-3 damla sauna esansı kullanılmalıdır. Kepçe ile ısıtıcının üstündeki taşlara su attığınızda oluşan buhar ile sauna esansının kokusu sauna odasını kaplar ve ferahlık sağlar. Sauna uygulamalarında kullanılacak ahşap alternatifleri ;

- Hemlock (Kanada)
- Abachi Wood (Afrika)
- Fin Çamı (Finlandiya)
- Fin Ladini (Finlandiya)
- Akdeniz Çamı (Yerli)
Buhar Odası

Su geçirmezlik fonksiyonu sağlamak için flexi (izolasyon) ile birlikte kullanılır. Maksimum sıcaklık 45 ° C'dir. Nem içeriği %100'e yakındır. Vücut ısısı yükseldikçe, vücudun doğal reaksiyonu terlemektir, bu nedenle terlemek için ter üzerinde buharlaşır. Buhar odası tedavisinden sonra kas ağrıları ve ağrıları hafifletilir ve cilt derinlemesine temizlenir.
Tuz Odası

Yaşam ve çalışma ortamımızdaki floresan lambalar, bilgisayarlar ve klimalar havadaki pozitif iyonları arttıracaktır. Yüksek katyon seviyelerine sahip ortamlarda insanlar daha stresli ve yorgun hale gelir. Benzer şekilde, böyle bir ortam birçok solunum yolu hastalığına (astım, saman nezlesi, vb.) Neden olabilir. Ayrıca, dünyadaki en huzurlu ve dinlendirici yer, negatif iyon yoğunluğunun yüksek olduğu ortamdır. Okyanusun kenarında, orman yağmurdan sonra doğal ortamdır. Böyle bir ortamda insanlar dinlenir ve yenilenir. Bilimsel araştırmaya göre, çevre negatif iyonlar içeriyor. Saman nezlesi, astım, mevsimsel depresyon, yorgunluk ve baş ağrısı semptomlarını azaltır.
Bitki Duvarlar

Türkiye’de uygulamasına sık rastlanmayan bitki duvar sistemleri negatif iyon etkisinin en yeni konseptlerindendir. JUNO kalitesiyle hayat bulan sistemlerimiz alternatif bir negatif iyon uygulamasıdır. Özel yetiştirilip yurt dışından ithal edilen bitkiler farklı alanlara uygulanarak üzerinden tuzlu su yağdırılmaktadır. Tuzun bilinen negatif iyon etkisi özel bitkilerle birleşerek hem görsel hem de işlevsel olarak yepyeni bir tasarım oluşturmaktadır. Bu bitkileri ister karşılıklı duvarlara yerleştirerek bir yağmur koridoru oluşturur ister dış cephenizde ya da yürüyüş yollarınızda kullanır isterseniz de bina içinde kolonlara uygulayarak farklı tasarımlar oluşturulabilir. Bu yapıları birçok alternatifle çeşitlendirmek mümkündür.
Tuz Odaları

Binlerce yıldır kullanılan doğal antiseptik olan tuz juno farkı ile profesyonel ellerde yaşam buluyor. Tarih boyunca saf, rafine edilmemiş kaya tuzunun akciğer derinliklerinde antibakteriyel ve antimikrobiyal faydaları olduğu kabul edilmiştir. Son yıllarda tüm solunum hastaları ve doğal astım tedavisi için dünyadaki tuz mağaralarına yapılan ziyaretler doğal tuz havasının inanılmaz iyileştirici özelliklerinden dolayı artış göstermektedir. Çoğu ülkede kullanılan bir metot olan tuz terapisinin ülkemizdeki örneklerinin ilerleyen yıllarda daha da artması beklenmektedir. Haloterapi olarak da nitelendirilen terapi özellikle egzamadan alerjiye oradan da astım arasında değişen solunum ve cilt sorunları çeken kişiler için tasarlanmıştır. Klinik testlerde tuz terapisinin solunum ve cilt hastalıklarının çeşitli belirtileri gidermede etkili olduğu kanıtlanmıştır. Tamamen tuzla kaplı ortamda yaptırılan bu nefes egzersizleri solunum sorunu yüzünden tedavi olan hastaların iyileşme süreçlerini gözle görülebilir oranda hızlandırırken diğer yandan da tuzun anti-depresan özelliği çağın hastalığı depresyonun tedavisine de yardımcı olmaktadır. Siz de bu ve bunun gibi sorunlardan muzdaripseniz tuz terapisini deneyebilirsiniz. Kuru tuz aerosol terapisi mevcut ilaçlar ve tedaviler ile birlikte güvenle kullanılabilir ve size daha önce hiç yaşamadığınız bir rahatlama sağlar.

© 2021 Doctor Pool. Tüm Hakları Saklıdır..